Studie stavební akustiky

Stavební akustika je velmi důležitý podobor celé oblasti akustiky. Zabývá se obecně celým stavebním projektem z hlediska akustiky (např. neprůzvučnosti konstrukcí, zdroje hluku umístěné uvnitř objektu (např. výtahové šachty, tepelná čerpadla, apod.), apod. Ať se ale jedná o posouzení a návrh malého rodinného domu, anebo výškového objektu, vždy je třeba řešit celý projekt komplexně ve všech ohledech. Vždy je nutné popsat a posoudit všechny možné jevy, které zde mohou vznikat.

Hluk totiž s sebou může nést kromě svého rušivého elementu i jiné obtíže, v některých případech i zdravotní. Proto je nutné včas a správně posoudit všechny možné vlivy nepříznivých akustických podmínek, a případně navrhnout opatření, aby tyto vlivy byly minimalizovány.

Všechny analýzy, měření i vyhodnocení všech akustických jevů pak probíhají zcela individuálně dle potřeb projektu, resp. zadavatele tak, aby bylo možné správně analyzovat, vyhodnotit i posoudit daný akustický jev v objektu.

 

Rezidence Sacre Coeur II, Praha

Hlukové studie a analýzy

Naše firma provádí veškeré analýzy a studie pro všechny typy projektů z hlediska stavební akustiky, ať se jedná o komplexní posouzení celého objektu z hlediska akustiky, nebo např. posouzení jen vybraných dělicích konstrukcí.

Při posuzování je ale vždy postupováno individuálně, dle potřeb daného projektu.

 

 Clarion Congress Hotel, České Budějovice

 

V případě zájmu o naše služby je možné využít poptávkový formulář nebo nás můžete kontaktovat na adresách a telefonních číslech uvedených v sekci kontakty.

Vybrané reference

Zde si můžete prostudovat vybrané reference a realizace projektů, na nichž jsme spolupracovali.

 

Kontaktujte nás

U Sirkárny 467/2a, 370 04 České Budějovice

akustikad@akustikad.com

+420 737 705 636