Profil společnosti

V roce 2014 se naše společnost umístila na třetím místě v prestižní soutěži Best Business Award (BBA) Evropského regionu Dunaj - Vltava pro společnosti do 30 zaměstnanců.

Jsme česká firma bez zahraniční účasti. Při naší činnosti spolupracujeme s odborníky a firmami podnikajícími v oblasti akustiky jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Sídlo naší společnosti je v Českých Budějovicích. Pobočky máme v Hradci Králové.

Jsme zkušební laboratoří č. 1145 akreditovanou ČIA.

V roce 2021 jsme získali 1. místo v soutěži Firma roku pro Jihočeský kraj.

Více o naší firmě se můžete dočíst v článku na MF DNES (odkaz).

Novinky

Jsme výhradním obchodním zástupcem pro Českou republiku společností GETZNER Werkstoffe GmbH a Getzner Spring Solutions GmbH.

Součástí naší činnosti je i prodej akustických materiálů vyráběných těmito společnostmi a technická pomoc při návrhu těchto materiálů.

Od roku 2000 pořádáme zkoušky způsobilosti PT z oblasti měření akustického tlaku. Od srpnu 2011 jsme poskytovatelem zkoušení způsobilosti č. 7007 akreditovaným ČIA. Našich zkoušek způsobilosti se každoročně účastní laboratoře z Čech, ale máme rovněž i účastníky zkoušek z Finska, Slovenska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Polska, Slovinska nebo Thajwanu. V rámci zkoušek způsobilosti rovněž pořádáme odborné semináře na téma akustika.

Počínaje rokem 2001 vydáváme odborný časopis o akustice a vibracích Akustika, který je zařazen v mezinárodní databázi SCOPUS.

Zabýváme se rovněž měřením akustických vlastností historických divadel a spolupracujeme na výzkumných a kulturních projektech v této oblasti. Doposud jsme zmapovali akustické vlastnosti barokního divadla na zámku Český Krumlov (ČR), zámeckého divadla Litomyšl (ČR), královského barokního divadla v Drottningholmu (Švédsko), barokního zámeckého divadla v zámeckém komplexu Friedrichstein v Gothě (Německo) a zámeckého divadla Weitra (Rakousko).

Proč si vybrat právě nás?

Při naší činnosti spolupracujeme s odborníky a firmami podnikajícími v oblasti akustiky jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

více než

400

uskutečněných měření ročně

více než

300

vypracovaných studií ročně

více než

24

let praxe

Reference

  • All
  • Barokní divadla
  • Hlukové mapování
  • Měření hluku
  • Prostorová akustika
  • Stavební akustika
  • Vibrace a strukturální hluk
  • Výzkum a vývoj

Naši klienti

Spolupracujeme s:

Kontaktujte nás

U Sirkárny 467/2a, 370 04 České Budějovice

akustikad@akustikad.com

+420 737 705 636