Reference

Barokní divadla / Hlukové mapování / Měření hluku / Prostorová akustika / Stavební akustika / Vibrace a strukturální hluk / Výzkum a vývoj /

John Reed Fitness Music Club, Praha

Spolupracovali jsme na návrhu stavební akustiky vestavby fitness studia v obchodním a administrativním centru v samém centru Prahy na Karlovo náměstí.

Palác Křižík, Praha

Zpracovávali jsme v rámci tohoto projektu kompletní řešení stavební akustiky, hluk z objektu a vliv okolí, zároveň posouzení pro certifikaci BREEAM.

Piano CB, České Budějovice

V rámci tohoto projektu jsme zpracovávali výpočty hluku ze stavební činnosti, hluk z dopravy a z budoucího provozu stavby.  Spolupracovali jsme také na řešení stavební akustiky.

Van Graaf, Praha

V rámci projektu jsme zpracovávali stavební akustiku stavby, po realizaci jsme měřili hluk i stavební neprůzvučnosti stavebních kosntrukcí.

Komunitní centrum Máj, České Budějovice

Spolupracovali jsme na řešení stavební i prostorové akustiky projektu Komunitního centra Máj. Projekt získal mnoho prestižních ocenění, mimo jiné např. Cenu Slovenskej komory architektov za architekturu CE∙ZA∙AR v roce 2015, nebo nominace na Cenu Evropské komice Mies van der Rohe Award.

Z vyjádření autora (SLLA Architekti):

"Projekt Komunitného centra v Českých Budějoviciach získal Cenu Slovenskej komory architektov za architektúru CE∙ZA∙AR, ktorej  XIV. ročník vyvrcholil 7. októbra 2015 v bratislavskej Starej Tržnici slávnostným odovzdaním sošiek víťazom za prítomnosti prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, primátora mesta Bratislavy Iva Nesrovnala a ďalších hostí z odbornej, verejnej a spoločenskej sféry.

O víťazoch rozhodovala medzinárodná odborná porota v zložení Marlies Breuss (architektka, Rakúsko), Osamu Okamura (architekt, Česká republika), Roman Rutkowski (architekt, Poľsko), Dušan Buran (kurátor, Slovenská republika), Antonín Novák (architekt, Česká republika), Lukáš Kordík (architekt, Slovenská republika) a Štefan Moravčík (architekt, Slovenská republika)."

 

Rudolfinum, Sukova Síň

Prováděli jsme návrh a akustické řešení podlah při rekonstrukci objektu Sukova síň, Rudolfinum v Praze

Teplárna České Budějovice, a.s., České Budějovice

Prováděli jsme výpočty a simulace odhlučnění technologií v Teplárně České Budějovice.

Rezidence Sacre Coeur II, Praha

Prováděli jsme výpočty a simulace stavební akustiky pro objekt „Rezidence Sacre Coeur II“, včetně posouzení všech akustických vlivů a ochrany proti strukturálnímu hluku ze Strahovského tunelu.

Mann Hummel

Provedli jsme stavební akustiku zkušeben a zkušebny shakeru vývojového centra firmy Mann Hummel ( Okříšky – Nová Ves).

Wellness hotel Hluboká nad Vltavou

Pro stavbu Wellness hotelu Hluboká nad Vltavou byla provedena stavební akustika. Vzhledem k vysokým požadavkům na hluk v interiérech byly použity akustické závěsy AKUSTIK 1 vykazující fr < 9 Hz.

Stavební akustika Český Rozhlas, Praha

Budova Českého rozhlasu je umístěná ve Vinohradské ulici v centru Prahy a je zasažená hlukem z metra, ze železnice v tunelu a z tramvajové dopravy. Byla provedena jako pružně uložený „dům v domě“. Jako vibroizolace byl použit materiál SYLOMER.

Mateřská školka Na Stoupách Jihlava

V učebnách mateřské školky Na Stoupách v Jihlavě byla navržena prostorová akustika.

BOWLING, Hluk

Bowling Pizzerie v Hluku byl navržen z hlediska stavební akustiky. Vzhledem ke skutečnosti, že se stavba nachází v těsném sousedství se stávajícím rodinným domem, byly navrženy i úpravy z hlediska útlumu šíření strukturálního hluku při provozování bowlingu. Po stavebních úpravách se bowling provozuje i v nočních hodinách bez problémů.

Hotel Clarion České Budějovice

Pro hotel Clarion jsme při rekonstrukci zpracovali stavební akustiku. Po dokončení rekonstrukce jsme prováděli měření neprůzvučnosti a hluku.