Reference

Barokní divadla / Hlukové mapování / Měření hluku / Prostorová akustika / Stavební akustika / Vibrace a strukturální hluk / Výzkum a vývoj /

John Reed Fitness Music Club, Praha

Spolupracovali jsme na návrhu stavební akustiky vestavby fitness studia v obchodním a administrativním centru v samém centru Prahy na Karlovo náměstí.

Hluková mapa města Bor, Srbsko

Zpracovávali jsme podrobnou hlukovou mapu města Bor v Srbsku, včetně vybraných výhledových stavů. V rámci této hlukové mapy jsme také vypracovali i analýzu hluku z automobilové a železniční dopravy a průmyslu ve všech lokalitách.

Hluková mapa města České Budějovice

Zpracovávali jsme podrobnou hlukovou mapu města České Budějovice, včetně vybraných výhledových stavů. V rámci této hlukové mapy jsme také vypracovali i analýzu hluku z automobilové, letecké i železniční dopravy a průmyslu ve všech lokalitách.

Hluková mapa města Tábor

Zpracovávali jsme podrobnou hlukovou mapu města Tábor, včetně vybraných výhledových stavů. V rámci této hlukové mapy jsme také vypracovali i analýzu hluku z automobilové, letecké i železniční dopravy a průmyslu ve všech lokalitách.

X-Bionic Sphere, Šamorín, SK

Zpracovávali jsme výpočty a návrhy upravující prostorovou akustiku pro projekt multifunkční sportovní haly X-Bionic Sphere v Šamoríně, Slovensko. Zároveň jsme zpracovávali výpočty a návrhy upravující stavební akustiku celého objektu.

Budvar Arena, České Budějovice

Zpracovávali jsme výpočty a návrhy upravující prostorovou akustiku pro projekt multifunkční sportovní haly Budvar Arena v Českých Budějovicích.

Werk Arena, Třinec

Zpracovávali jsme simulace, výpočty a návrhy upravující prostorovou akustiku pro projekt multifunkční sportovní haly Werk Arena v Třinci.

Palác Křižík, Praha

Zpracovávali jsme v rámci tohoto projektu kompletní řešení stavební akustiky, hluk z objektu a vliv okolí, zároveň posouzení pro certifikaci BREEAM.

Piano CB, České Budějovice

V rámci tohoto projektu jsme zpracovávali výpočty hluku ze stavební činnosti, hluk z dopravy a z budoucího provozu stavby.  Spolupracovali jsme také na řešení stavební akustiky.

Van Graaf, Praha

V rámci projektu jsme zpracovávali stavební akustiku stavby, po realizaci jsme měřili hluk i stavební neprůzvučnosti stavebních kosntrukcí.

Aspira II Business Centre, Praha

Prováděli jsme návrh a výpočty pružného uložení celé strojovny a všech technologií umístěných na střeše objektu.

Výhledy Barrandov, Praha

Prováděli jsme návrh pružného uložení technologií a výtahových šachet v objektu bytových domů Výhledy Barrandov, Praha.

YIT Suomi Hloubětín, 1. etapa

Lokalita Suomi Hloubětín poskytuje klid rezidenční čtvrti a zároveň nabízí dobrou dostupnost do centra Prahy. Naše firma v této lokalitě prováděla technickou pomoc s návrhem, návrh antivibrační ochrany i kontrolu při realizaci antivibračních opatření 1. etapy výstavby tohoto projektu.

Komunitní centrum Máj, České Budějovice

Spolupracovali jsme na řešení stavební i prostorové akustiky projektu Komunitního centra Máj. Projekt získal mnoho prestižních ocenění, mimo jiné např. Cenu Slovenskej komory architektov za architekturu CE∙ZA∙AR v roce 2015, nebo nominace na Cenu Evropské komice Mies van der Rohe Award.

Z vyjádření autora (SLLA Architekti):

"Projekt Komunitného centra v Českých Budějoviciach získal Cenu Slovenskej komory architektov za architektúru CE∙ZA∙AR, ktorej  XIV. ročník vyvrcholil 7. októbra 2015 v bratislavskej Starej Tržnici slávnostným odovzdaním sošiek víťazom za prítomnosti prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, primátora mesta Bratislavy Iva Nesrovnala a ďalších hostí z odbornej, verejnej a spoločenskej sféry.

O víťazoch rozhodovala medzinárodná odborná porota v zložení Marlies Breuss (architektka, Rakúsko), Osamu Okamura (architekt, Česká republika), Roman Rutkowski (architekt, Poľsko), Dušan Buran (kurátor, Slovenská republika), Antonín Novák (architekt, Česká republika), Lukáš Kordík (architekt, Slovenská republika) a Štefan Moravčík (architekt, Slovenská republika)."

 

Lucerna Music Bar, Praha

Spolupracovali jsme na projektu rekonstrukce interiéru klubu Lucerna Music Bar v Praze. Prováděli jsme akustická měření, výpočet pomocí virtuálního akustického modelu a prováděli návrh akustických opatření pro maximální zlepšení prostorové akustiky.

Grena a.s.

Spolupracovali jsme na vývoji nových akustických materiálů pro zlepšení prostorové akustiky

Bytový dům Tesla, Vršovice, Praha

Spolupracovali jsme na návrhu a dodávce řešení ochrany proti vibracím a strukturálnímu hluku z provozu kolejové dopravy areálu bytových domů Tesla, Praha

CIIRC ČVUT, Praha

Spolupracovali jsme na akustických opatřeních v rámci projektu CIIRC (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky) při ČVUT v Praze

Rudolfinum, Sukova Síň

Prováděli jsme návrh a akustické řešení podlah při rekonstrukci objektu Sukova síň, Rudolfinum v Praze

KTP Stavební systémy s.r.o.

Odborná spolupráce na vývoji a výpočtech akustických parametrů podhledových a stěnových obkladů – výpočet zvukové pohltivosti a dalších vlastností. Dále pak byly prováděny virtuální simulace a technické konzultace při vývoji nových systémů dřevěných obkladových kazet.

 

(foto: zdroj: TU Liberec, Budova G)

 

 

Teplárna České Budějovice, a.s., České Budějovice

Prováděli jsme výpočty a simulace odhlučnění technologií v Teplárně České Budějovice.

Prostorová akustika - kostel Mirovice

Prováděli jsme návrh a výpočet prostorové akustiky v rekonstruovaném kostele v obci Mirovice u Písku.

Rexam Beverage Can CZ s.r.o.

Naše firma v roce 2014 prováděla návrh, posouzení a dodávku antivibračního opatření pro vybrané plnicí linky v objektu společnosti Rexam Beverage Can CZ s.r.o. v Dýšině u Plzně.

PWO Unitools Moravia s.r.o.

Naše firma na přelomu let 2014 a 2015 prováděla návrh, posouzení a dodávku antivibračního opatření pro vybrané lisy a linky v objektu firmy PWO Unitools Moravia s.r.o. ve Valašském Meziříčí.

Rezidence Sacre Coeur II, Praha

Prováděli jsme výpočty a simulace stavební akustiky pro objekt „Rezidence Sacre Coeur II“, včetně posouzení všech akustických vlivů a ochrany proti strukturálnímu hluku ze Strahovského tunelu.

Kino Kaplice

Simulace, výpočet a návrh prostorové akustiky pro rekonstruovaný kinosál v Kaplici. Kinosál slouží primárně jako prostor kina, ale současně v něm probíhají i různé kulturní akce pořádané městem Kaplice.

Nové objekty Západočeské Univerzity v Plzni – RICE, NTIS

(Zdroj: Západočeská Univerzita)

Naše společnost prováděla návrh, výpočet, posouzení vybraných konstrukcí a skladeb pro laboratoře a technologická zařízení v objektech NTIS a RICE Západočeské Univerzity v Plzni.

Biotechnické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci

Prováděli jsme výpočty a dodávku materiálu Sylomer pro pružné uložení vybraných jednotek v objektu AV – Biocev ve Vestci u Prahy.

Lokomotiva Škoda Transportation a.s., typ 109 E „Emil Zátopek“

(Zdroj: Škoda Transportation a.s., schéma kabiny strojvedoucího, lokomotiva 109 E)

Prováděli jsme návrh a dodávku antivibračních akustických materiálů pro lokomotivy Škoda Transportation 109 E a zkušební vlakové soupravy typu Regio Panter.

 

sál Dukelská ulice, České Budějovice

Prováděli jsme návrh prostorové akustiky v sále Jihočeské univerzity v Dukelské ulici, České Budějovice.

Quadrio D, Praha

Na přelomu roků 2013 a 2014 jsme zpracovávali návrh a spolupracovali na realizaci elastické vrstvy v objektu Quadrio D, Praha. Jednalo se o celoplošné uložení objektu umístěného přímo nad stanicí Metra, pomocí materiálů Sylomer, Sylodyn a Sylodyn HRB HS.

Heliport, nemocnice u Sv. Anny, Brno

Pružné uložení heliportu na filigrány pomocí prvků SYLODYN.

Mann Hummel

Provedli jsme stavební akustiku zkušeben a zkušebny shakeru vývojového centra firmy Mann Hummel ( Okříšky – Nová Ves).

Prostorová akustika rokokového divadla na zámku Weitra, Rakousko

Provedli jsme měření a simulaci prostorové akustiky.

Wellness hotel Hluboká nad Vltavou

Pro stavbu Wellness hotelu Hluboká nad Vltavou byla provedena stavební akustika. Vzhledem k vysokým požadavkům na hluk v interiérech byly použity akustické závěsy AKUSTIK 1 vykazující fr < 9 Hz.

Studio a režie Česká muzika

Ve vybrané místnosti objektu společnosti Česká muzika bylo provedeno nahrávací studio a režie.

Stavební akustika Český Rozhlas, Praha

Budova Českého rozhlasu je umístěná ve Vinohradské ulici v centru Prahy a je zasažená hlukem z metra, ze železnice v tunelu a z tramvajové dopravy. Byla provedena jako pružně uložený „dům v domě“. Jako vibroizolace byl použit materiál SYLOMER.

Zkušebny ČVUT, Roztoky u Prahy

V areálu v Roztokách u Prahy byla provedena pružně uložená zkušebna. Jako vibroizolace byl použit SYLOMER.

Mateřská školka Na Stoupách Jihlava

V učebnách mateřské školky Na Stoupách v Jihlavě byla navržena prostorová akustika.

Prostorová akustika barokního divadla Drottningholm (Švédsko)

Provedli jsme měření a simulaci prostorové akustiky.

Prostorová akustika barokního divadla v Litomyšli

Provedli jsme měření a simulaci prostorové akustiky.

Prostorová akustika barokního divadla Gotha (Německo)

Provedli jsme měření a simulaci prostorové akustiky.

Prostorová akustika barokního divadla v Českém Krumlově

Provedli jsme měření a simulaci prostorové akustiky.

Prostorová akustika sálu Sokolovna Týn nad Vltavou

BOWLING, Hluk

Bowling Pizzerie v Hluku byl navržen z hlediska stavební akustiky. Vzhledem ke skutečnosti, že se stavba nachází v těsném sousedství se stávajícím rodinným domem, byly navrženy i úpravy z hlediska útlumu šíření strukturálního hluku při provozování bowlingu. Po stavebních úpravách se bowling provozuje i v nočních hodinách bez problémů.

Sokolovna, Kdyně

V sále byla provedena prostorová akustika. Vzhledem k tomu, že se jedná o stávající historický sál, byly úpravy vedeny velmi citlivě.

Hotel Clarion České Budějovice

Pro hotel Clarion jsme při rekonstrukci zpracovali stavební akustiku. Po dokončení rekonstrukce jsme prováděli měření neprůzvučnosti a hluku.